Yangın Algılama sistemleri

Yangın can ve mal kaybına sebep olan büyük bir felakettir. Yangının yayılma hızı düşünüldüğünde müdahalenin en kısa süre yapılması önemlidir.

Yangın sistemlerinin temel işlevi yangının kaynağının kısa sürede bulunarak söndürülmesi için alarmı başlatmasıdır. Yangın alarm sistemleri, ısı dedektörleri, alev dedektörleri, yangın ihbar butonu gibi algılama elemanları ile en kısa zamanda tespit ederek önce bağlı bulundukları merkezi yangın algılama ve ihbar paneline iletip, orada da uyarı elemanları ile ilgili birimlere haber verir.

Farklı algılama elemanları ile, her uygulama için çözüm üretmenin mümkün olduğu yangın alarm sistemleri ev, ofis, fabrika, alışveriş merkezleri vb. tüm kapalı alanlarda kullanılmaktadır. Amaç yangın çıktığın andan itibaren oluşabilecek can ve mal kayıplarını olabildiği kadar engellemektir.

Bu sistemler merkezde bir yangın algılama ve ihbar paneline sahiptir. Bu panelde farklı algılama elemanlarından oluşmaktadır.

Bunlar dedektörlerbutonlarsirenflaşör vb. gibidir. Yangından korunma ve en az zararla atlatma konusunda, çeşitli sektörlerde özel söndürme türleri mevcut olsada müşterilerimizin büyük çoğunluğu söndürme sistemlerini aktif edecek yangın algılama sistemlerini tercih etmektedir.

Otomatik söndürme sistemleri içerisinde hangi tür yangın algılama sistemi kullanılacağına mühendislerimiz karar vermektedir. Bu kararı maksimum koruma ve fayda ilkesinden hareketle almaktadır.

Open chat
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?