Güvenlik Kamera sistemleri

Güvenlik kamera sistemleri sadece İş yeri ve evimizde olan bitenleri görmek demek değildir. Hırsıza önlem ,kaza anında orada bi kayıt bulunması herhangi bir suç yada bi olayın sonradan izlenebilmesidir. Kısaca birçok sorunun o an da önüne geçebilmek ve bunun gibi birçok avantajı bulunan kapalı devre sistemlerdir. 

Her ortam ve koşul için farklı özelliklere sahip ürünler kullanılmaktadır. Uzak, yakın, dar, geniş, alçak, yüksek, karanlık, Islak, dış ve iç ortamların tümünde farklı kamera modelleri ve lensleri kullanılmaktadır. Proje için en uygun kamera seçimini ancak profesyonel kişiler belirleyebilir.Yalnız tercihi size bırakılacak konular Analog veya Dijital kamera sistemi seçimidir.

Kamera sistemleri 2’ye ayrılır

Analog Kamera sistemleri
Kameralardan gelen analog görüntü sinyallerinin koaksiyel kablolar aracılığı ile DVR cihazına aktarılarak burada sayısallaştırılarak ve sıkıştırılarak kayıt edilir. Ayrıca gerektiğinde internet üzerinden bilgisayar ve mobil cihazlardan izlenmesi sağlanabilir. Burda kaliteyi belirleyen en önemli unsur kamera ve kablo seçimidir. İyi bir kablo seçimi yapılmadığı taktirde kısa zamanda görüntüde netlik kayıpları ve tamamen
görüntü gelmemesi sözkonusu olabilir.

Dijital Kamera Sistemleri (IP)
Kamera algılayıcısından gelen analog görüntü kendi içlerinde bulunan işlemciler ile sayısala ( dijital ) çevrilip sıkıştırılarak IP  üzerinden . Bu kameralara doğrudan bir bilgisayar ya da akıllı telefon ile bağlanılabilinir ve görüntüler aktarılıp kayıt edilebilir. IP tabanlı kameraların görüntüleri NVR ( Network Video Recorder) cihazlarına aktarılarak depolanır. IP kameralar iç ve dış ortamda kullanılabilen kablolu ve kablosuz modellere sahiptir. Bazı IP kameralar ağ bağlantıları kesintiye uğradıında görüntüleri üzerlerinden bulunan SD kartlara kayıt yapabilirler.

 
Open chat
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?