Güvenlik Alarm sistemleri

Alarm sistemi yerleştirilen dedektörler aracılığıyla tehlike yaşanan durumu algılar. Merkeze sinyal göndermesinin yanı sıra çıkardığı güçlü siren sesi ile çevresindekileri uyarır. Bu siren hırsızlık veya haneye tecavüz atılımlarında caydırıcı olarak ta görev yapar. Bu dedektörler kapı ve pencerelere  kurulan manyetik kontak, ortamda hareket eden canlıları tespit eden hareket sensörleri ve olası gaz kaçağı, yangın ve su baskını tehditlerini algılayan dedektörler ile birlikte güvenliğimizi sağlar.

Her geçen gün hızla artış gösteren hırsızlık oranlarının önüne geçebilmek adına aldığımız diğer güvenlik tedbirlerimize ek olarak hırsız alarmı taktırmanız oldukça önemlidir.

Hırsızlığın önlenmesinde en caydırıcı önlemlerinden biri olan hırsız alarm sistemi sayesinde mal kaybının yada sonunda yaşanacak tatsız durumların önüne geçebilmek için güvenlik tedbirlerinizi arttırabilirsiniz.

Alarm sistemi ekipmanları beş ana birimden oluşmaktadır. Bunlar:

-Alarm paneli= Alarm sisteminin merkezi olan panel hırsızlık, yangın, gaz kaçağı ve benzeri alarm durumlarında algıladığı sinyalleri gerekli noktalar iletir. Dedektör ve siren üniteleri bu panele kabolu / kablosuz bağlanarak alarm sistemini oluşturur.

-Tuş takımı (Keypad)  = Alarm paneli ile ilietşimi sağlayan ünitedir. Bu panel ile sistemi devreye alabilir, devre dışı bırakabilir yada sistemi programlayabilirsiniz.

-Manyetik kontak= Ssistemin kurulduğu mekana giriş riski olan kapı ve pencerelerin üzerine takılan kablolu veya kablosuz modellerdir. Manyetik kontaktör kullanılan her yerin açılması veya hareket etmesi durumunda alarm paneline durumu bildirecek alarm kurulu ise devreye girmesini sağlayacaktır.

-Gaz, duman, ısı dedektörleri= Belirli bir alandaki duman veya gaz yoğunluğunu algılar ve sistemi haberdar eder. Duman gaz ve ısı dedektörleri sistem kurulu olmasa dahi yirmi dört saat çalışır ve aktiftir.

-Siren( harici ve dahili) = Alarm durumlarında, yüksek ses kalitesi ile çevreye uyarı veren ünitedir. Harici ve dahili olmak üzere iki şekildedir. Harici siren mekanın dışarıdan görülebilecek bir yerine monte edilir. Bu aynı zamanda hırsızlar ve yabancı kişiler tarafından görülmesini sağlayarak hırsızlara karşı caydırıcılığı arttırır. Dış mekandaki sirenin kablosu kesilse bile aküsü devreye girer ve sesli olarak çalması gerçekleşir.

Open chat
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?